25 Ekim 2016 Salı

TUHAFLIKLAR ASANSÖRÜ Ayşe Sevim

Yayın Evi: Profil Çocuk
Basım Yılı: 2016
Sayfa Sayısı: 128

Okul dönüşü yakınından geçtiği otelin pencerelerinin birinden önüne bir kağıt düşen Şaban, kağıtta yazan notla yardım isteyen biri olduğunu anlayınca hemen içeri girer. Lobide onu upuzun bir battaniye ören yaşlı bir kadın, yani Hikaye Anahtarcısı karşılar ve çocuğa isterse yukarı çıkıp bakabileceğini söyler. Şaban biraz korku ve biraz da merakla asansöre bindiğinde, yukarı çıkması gereken asansör aniden hızla aşağı düşmeye başlar ve Şaban'ı birbirinden ilginç maceralar yaşayacağı yeraltına götürür.. 

Ayşe Sevim'in daha önce şiir kitaplarını ve meşhur yazarların aşklarını farklı bir gözle anlattığı şahane kitabını okumuştum. Anlatımı, dili lezzetli, edebi dozajı yüksek bir kelime oyuncusu olduğu için o ne yazsa okumayı seviyorum. Bu defa da çocuklar için yazdığı, altmetni kuvvetli, bir o kadar da eğlenceli hikayesini bir çırpıda bitirdim. Gönül rahatlığıyla miniminilere okunabilecek, çok hoş bir kitap. 

4 yorum :

 1. Çocuk kitapları okumayı seviyorum, bunu da denemek isterim Biblio'cum, bu arada buralarda ve instagramda özleniyorsun, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim Eren'cim, instagrama bir şey eklemek hiç içimden gelmiyor epeydir ama gece kütüphanesine yazılacak kitaplar birikti, inşallah yakında eklerim. Selam ve sevgiler :)

   Sil
 2. Fantastik çocuk öykülerini kaç yaşında gelirsem geleyim hep severek okuyacağım galiba, özellikle gotik detaylar barındıranlara bayılıyorum. ^.^ Paylaşım için çok teşekkürler, sevgiler :)

  YanıtlaSil

Burası sukûnetin hakim olduğu, tenha bir kütüphane. İçinden geçenleri fısılda ki orada olduğunu bileyim.