27 Eylül 2014 Cumartesi

DİSTOPİK ROMAN OKUMALARI [Ekim 2014]


Sevgili arkadaşım Deniz'in güzel önerisiyle Ekim ayında distopik romanlar okuyoruz.

Distopik romanın, varolmayan bir dünyaya ait kurguyu içeren, ancak ütopik romandaki iyi ve güzel, özlenesi dünyanın zıttı olarak bir felaketin ardından oluşan hayatı anlattığı söylenebilir. Hayli ilginç bir tür ve bu okuma klasik okumalarımızdan bir hayli farklı olacak diye düşünüyorum.

Benim listem: 

George Orwell-1984 / George Orwell-Hayvan Çiftliği
Josè Saramago-Körlük / Margaret Atwood-Damızlık Kızın Öyküsü

kitaplarından oluşuyor. Tamamı uzun zamandır okumayı istediğim yazarlar, bu sebeple yeni okuma ayımız için hayli sabırsızım.  

Distopik roman okumalarımıza katılmak isterseniz kapımız açık. Bu türde dilediğiniz kitapları seçip ay boyunca blogunuzda veya instagramda yorumlarınızı paylaşarak bizimle olabilirsiniz.

Okuma görselleri için e-posta adresim: gecekutuphanesi@hotmail.com

instagram hesabım: bibliograf


***

Daha önce yaptığımız okumalara göz atmak için: 

13 yorum :

 1. Her yerden yazıyorum ben de ama buradan yazayım. Büyük bir zevkle Distopik Roman Okumalarına katılmak isterim. Daha sonrasında maildan ulaşıp görselleri almak isterim bir sakıncası yoksa. Blogda bir yazı yayınlanmak için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mailinizi cevaplayarak görselleri gönderdim Gamze hanım. Başlangıç yazınızı ve seçtiğiniz kitapların yorumlarını merakla bekliyor olacağım. Görüşmek üzere.

   Sil
 2. Hayvan Çiftliği ile bende katılabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette, memnun oluruz. Okuma sakinleri listesine sizi de ekledim, blogunuzda buna benzer bir başlangıç yazısı yayınlayarak katılabilirsiniz. Sevgiler.

   Sil
 3. harika, gerçekten çok güzel bir seçim Bibliocum, görsel ise her zamanki gibi müthiş, merakla bekliyorum, bir kaç güne elimdeki kitabı bitirebilirsem katılmayı çok isterim, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Eren'cim, resim Contrast oyununa ait, çok şahane görüntülere ve ilginç bir oynanış şekline sahip bir oyun belki bakmak istersin. :)

   Distopik okumalarımızda beraber olmak ne güzel olur, ne zaman istersen mailden görselleri gönderebilirim. Görüşmek üzere.   Sil
 4. Seçtiğiniz kitaplar gerçekten çok güzel, eminim keyifli bir okuma olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başlamak için sabırsızlanıyorum. Çok teşekkürler. :)

   Sil
 5. Sevgili Biblio
  Hemen her gunumun ders çalışmakla geçtiği bu sıralarda yazılarınızı okumak,kendime hedef koyduğum soru çözme sayısını tamamlayinca sevdiğim kitapları okumak ve en sevdiğim lotus kurabiyelerini yemek gibi kendime koyduğum bir ödül haline geldi.
  Blogunuzu her okuduğumda yeni bir bilgi edindiğim gibi bu sefere daha önce hiç duymadığım Distopik kelimesini öğrendim :)
  Benim İçin Değerlisiniz
  Şehbal

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demek Gece Kütüphanesi bir ödül kurabiyesi gibi oluyor bazen, ne güzel. Verimli çalışmalarının ardından bol bol kurabiyelere kavuşmanı diliyorum o halde. :)

   Sil
 6. Merhaba, :)

  Bu blogu daha önce neden keşfetmedim diye kendime kızdım, Çok güzel bloga sahipsiniz. :)
  Ben de katılmak istiyorum. :) Çok güzel bir etkinlikmiş. Listelere göz attım ve diğerlerinden farklı olması için Hugh Howey Silo'ya karar verdim. Okuduğum kitap biter bitmez başlayacağım. Görsel için e-mail adresim: bugraeskicinar1@gmail.com

  Bu arda ben de kendi bloguma beklerim. Mutlu edersiniz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumamıza katılımınızdan memnun oluruz. Herbirimizin farklı kitaplar okuması da bu etkinlikteki hoş bir durum oldu.

   Görselleri mailinize gönderiyorum, blogunuzu da ziyaret ettim ve takibe aldım.

   Nazik yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 7. Fahrenheit 451 de listeme ekliyorum. :)

  YanıtlaSil

Burası sukûnetin hakim olduğu, tenha bir kütüphane. İçinden geçenleri fısılda ki orada olduğunu bileyim.